Biryay Yayınları 9. Sınıf Tarih Kitabı Sayfa 64 Cevapları

Pers hükümdarları, Sümer kralları ve Mısır firavunlarının yetkileri arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir? Sınıfta tartışınız.

Pers hükümdarı ve Mısır firvunlarının yetkileri sınırsıdır. Sümerlerde ise kanun ile sınırlandırılmıştır. 3’nün de ortak özelliği yetkilerini dine dayamalarıdır.

Hint toplum yapısını İlk Çağ toplum yapısından ayıran en önemli özellik nedir? Bu durumun Hint toplumuna olumsuz etkileri neler olmuştur?

Hint toplum yapısını İlk Çağ toplum yapısından ayıran en önemli özellik kast sisteminden kaynaklanan sınıflar arası geçişin mümkün olmamasıdır. Kast sistemi toplumu kapalı sınıflara ayırmış, her sınıf kendi dilini geliştirmiştir. Bu sebeple Hint toplumu hiçbir zaman tek bir millet olamamıştır.


] }

Tavsiye Konular

Yunan Medeniyeti Özellikleri Maddeler Halinde

Yunan Medeniyeti Özellikleri Maddeler Halinde

9. Sınıf tarih dersi Yunan Medeniyeti Özellikleri Maddeler Halinde özet konu anlatımımızda Yunanlıların siyasi, dini, ekonomik, sanatsal faaliyetleri

2 Yorumlar

  1. Biryay Yayınları 9. Sınıf Tarih Kitabı Sayfa 64 Cevaplarını buradan cevapladım. Öğretmenim çok beğendi. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir